U bevindt zich in:   Home > Weeskinderen | Digitaal boek (e-book)
Weeskinderen | Digitaal boek (e-book) - Lody van de Kamp

Lody van de Kamp

Weeskinderen | Digitaal boek (e-book)

212 pagina's | Digitaal boek | januari 2010 | ISBN: 9789023907084

Nadat zijn moeder is overleden, verhuist Jossele uit zijn geboortestad Lublin naar Berlijn, om bij zijn oom en tante te gaan wonen. Bij zijn vertrek belooft hij zijn broertjes en zusje dat hij ooit zal terugkomen.

Nadat zijn moeder is overleden, verhuist Jossele uit zijn geboortestad Lublin naar Berlijn, om bij zijn oom en tante te gaan wonen. Bij zijn vertrek belooft hij zijn broertjes en zusje dat hij ooit zal terugkomen. Intussen komen in Duitsland de nazi's aan de macht. De vele anti-Joodse maatregelen en de dreigende oorlogssituatie maken het voor Jossele onmogelijk om zijn belofte na te komen. Tot twee keer toe moet hij vluchten, en hij voelt zich alleen op de wereld. Ook tijdens deze moeilijke oorlogsjaren probeert Jossele het leven van oprechte vroomheid zo lang mogelijk vol te houden. Het is bijna het enige dat hem nog op de been houdt…

Lees verder »

€ 7,99

Dit is een digitaal boek (e-book). Onze digitale boeken kunt u uitsluitend via een andere aanbieder bestellen, zoals bijvoorbeeld www.e-leesenluister.nl. Om direct te bestellen, ga naar e-Byblos.nl.

RSS Logo abonneer op RSS feeds reageer deel deze pagina met je vrienden deel op twitter deel op facebook
  • OVER DE AUTEUR
  • spacer
  • REACTIES
  • spacer
  • GESPREKSVRAGEN

Over de auteur

Weeskinderen | Digitaal boek (e-book) - Lody van de Kamp

Lody van de Kamp

  • BIOGRAFIE
  • UITNODIGEN

Lody B. van de Kamp (1948) studeerde voor rabbijn aan talmoedscholen in Zwitserland en Engeland. Hij was daarna als rabbijn verbonden aan verschillende orthodox-Joodse gemeenten. Van de Kamp publiceert regelmatig in landelijke en lokale dag- en weekbladen. Ook geeft hij regelmatig spreekbeurten over Israël en het Jodendom.

 

 

Nodig Lody van de Kamp uit
wtf
 Toelichting (optioneel):
Organisatie:
Naam:
Woonplaats:
Telefoon:
E-mail:
Gewenste datum/data:

Inkijkexemplaar

Titel - Auteur

Weeskinderen | Digitaal boek (e-book)

Blog

    (Deze webblog heeft nog geen berichten.)

Reacties

Geef uw reactie en maak kans op een gratis exemplaar van het boek van de maand.

Weeskinderen | Digitaal boek (e-book)

Twitter

Wat wordt er op Twitter gezegd over ?

Gespreksvragen

Weeskinderen | Digitaal boek (e-book)

Lody van de Kamp – Weeskinderen – Leesvragen

  1. Het eerste deel van Weeskinderen gaat over de ontwikkeling van Jossele van kind tot volwassene. Een aantal gebeurtenissen is daarbij erg belangrijk, zoals het overlijden van zijn moeder, zijn verhuizing naar Berlijn, de lessen die hij volgt en het groeiende anti-semitisme in Duitsland. Welke invloed hebben deze gebeurtenissen op zijn karakter?
  2. Jossele wil terug naar Lublin om daar zijn pilpul te houden om toegelaten te worden aan de jesjiwa. Wat betekent het voor hem dat dit onmogelijk gemaakt wordt? En wat dat hij zijn pilpul uiteindelijk toch kan houden?
  3. Waarom neemt Jossele, ondanks de waarschuwingen van zijn broer, toch het besluit om naar Lublin te gaan? Wat denkt hij te kunnen bereiken?
  4. Wat heeft de reis die Jossele maakt voor invloed op zijn ontwikkeling en denkbeelden?
  5. In hoofdstuk 22 vieren Jossele, zijn broers en reb Shmueel Pesach. Wat voor betekenis heeft deze viering voor hen?
  6. Wat doet de viering van het Pesach met Alexander, die er ook bij aanwezig is? Wat leert hij hiervan?
  7. Wat is het belangrijkste thema van dit boek?
  8. ‘De belangrijkste taak in het leven bestond uit het helpen van anderen.’ (p. 195) Dat heeft Jossele van de Klausenberger rebbe geleerd. Bent u het hiermee eens? Hoe komt deze opvatting tot uiting in Josseles leven?

Downloads

Er zijn geen downloads bij 'Weeskinderen | Digitaal boek (e-book)'.

Left
Right
Alleen | Digitaal boek (e-book) - Lody van de Kamp Het meisje dat verdween | Digitaal boek (e-book) - Els Florijn Het meisje uit de trein| Digitaal boek (e-book) - Irma Joubert Het spoor van de liefde | Digitaal boek (e-book) - Irma Joubert Pontius Pilatus | Digitaal boek (e-book) - Paul Maier De Kraaien van Van Gogh | Digitaal boek (e-book) - Dick van den Heuvel Wulffers en de zaak van het doodlopende spoor | Digitaal boek (e-book) - Dick van den Heuvel Wulffers en de zaak van de karaktermoord | Digitaal boek (e-book) - Dick van den Heuvel Heilig vuur | Digitaal boek (e-book) - Frans Willem Verbaas De tijd dat je zweeft | Digitaal boek (e-book) - Cees Pols En het werd stil | Digitaal boek (e-book) - Cees Pols